SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Za kulisami Kongresu Stanów Zjednoczonych

11/ 8/2018

Czy polski student może wyjechać na staż do Kongresu USA, pracować dla amerykańskiego kongresmena i poczuć się niczym w serialu House of Cards? Jak najbardziej! Fundacja Transatlantic Future Leaders Forum co roku wysyła kilkoro młodych Polaków na staże w Izbie Reprezentantów w USA oraz Izbie Gmin w Wielkiej Brytanii.

O możliwościach wyjazdu do USA oraz własnych doświadczeniach opowiedzą:

Marek Michalak - współzałożyciel oraz członek zarządu Transatlantic Future Leaders Forum. Absolwent poprzedniego programu USEUGI. Pracował dla Congresswoman Marcy Kaptur w 2006 roku.

Ewelina Piech-Możejko - która od sierpnia do października br. pracowała dla Congresswoman Marcy Kaptur z 9 dystryktu Ohio.


Na spotkaniu opowie o tym, jak wygląda praca w biurach Izby Reprezentantów i Senatu, o organizowanych w Waszyngtonie konferencjach i seminariach, o pracach legislacyjnych związanych z Polską, a także wielu innych aspektach swojego stażu. To szansa na poznanie Kongresu również od nieformalnej strony.

Kiedy: 14 listopada (środa) 17:00

Gdzie: RODM Wrocław

Zapraszamy serdecznie, a w szczególności tych, którzy są zainteresowani aplikowaniem w przyszłorocznej rekrutacji stażowej.