SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Wystawa pokonkursowa "Wielcy Polacy"

12/ 1/2018

Zapraszamy serdecznie na wystawę pokonkursową "Wielcy Polacy".

Wystawa przedstawia wybrane prace uczniów dolnośląskich szkół biorących udział w konkursie plastycznym "Wielcy Polacy", który trwał od 20 września do 9 listopada. Otrzymaliśmy łącznie ponad 150 prac konkursowych z 21 miejscowości, takich jak: Bolesławiec, Bystrzyca Górna, Chocianów, Głogów, Legnica, Lublin, Milicz, Oleśnica, Olszyna, Oława, Rogów Sobócki, Strzegom, Świątniki, Świdnica, Świeradów Zdrój, Trzebnica Walim, Wałbrzych, Wrocław, Wróbliniec i Zgorzelec.

Bohaterami prac są osoby powszechnie znane w historii Polski. Postacie takie jak Piłsudski, Jan Paweł II, Skłodowska-Curie, Chopin, Kopernik, Paderewski czy Łukaszewicz od razu kojarzą nam się z hasłem „Wielcy Polacy”. Ale pojawiały się także postacie bardziej wyszukane, jak Robert Lewandowski, Leszek Możdżer, Krystian Zimerman, Pola Negri czy Tadeusz Zawadzki.

Zainteresowanie konkursem przerosło nasze oczekiwania.Dziękujemy zatem wszystkim uczestnikom naszego konkursu za udział i zaangażowanie. Każda z prac przybliża nam Historię Polski zawartą na papierze w różnej formie i kolorystyce. Mamy nadzieję, że przedstawione obrazy zostaną pozytywnie odebrane zarówno przez najmłodszych, jak i osoby starsze odwiedzające wystawę.

Kuratorem wystawy jest Eliza Głowska, studentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Ze względu na ograniczoną przestrzeń prezentujemy jedynie wybrane prace konkursowe.

Miejsce: Centrum Innowacji PRZEJŚCIE (Przejście Świdnickie Wrocław)
Termin:  1-14 grudnia